پنج‌شنبه 30 آبان 1387

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برنامه موشکی ایران تنها برنامه موشکی غیر قابل رصد در خاور میانه است.

"حشمت الله فلاحت پیشه" روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عوامل خارجی که در این ارتباط تحلیل های انحرافی می دهند به خوبی می دانند که تنها برنامه موشکی غیرقابل رصد در خاورمیانه برنامه موشکی ایران است.

وی افزود: برنامه های موشکی کشورهای هند و پاکستان برای کشورهای قدرتمند قابل رصد است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بر اصل خود اتکایی در برنامه موشکی سجیل تاکید کرد و اظهار داشت: در طول جنگ تحمیلی بخصوص درسال آخر که مظلوم واقع شدیم، یکی از تجهیزاتی که طرف عراقی روی آن کار می کرد و از کشورهای مختلف می گرفت، موضوع موشک بود.

فلاحت پیشه افزود: بعد از جنگ ابتدا راهبرد دفاعی دیده شد و بعد هم این راهبرد با موضوع دفاع و توان وارد آوردن ضربات موشکی در دستور کار قرار گرفت و امروز ما به حدی رسیده ایم که دشمنان تاکید دارند موشک ها ی ایران از توان وارد آوردن ضربات پشیمان کننده برخوردار است.

وی افزود: ما موضوعات امنیتی لازم را در این کار در نظر گرفته ایم.

به گفته فلاحت پیشه ایران تهدید را به فرصت تبدیل کرد و از راهها و شیوه های خاص ارزی در ایران عمل شد که اکنون توان موشکی ایران برای روسها غیرقابل رصد شده است.

فلاحت پیشه تاکید کرد: برغم اینکه قادر به افزایش برد موشک ها هستیم به دلایل دیپلماتیک آن را در دستور کار خود قرار نداده ایم ولی از لحاظ فنی موشک ها را با فن آوری روز دنیا روزآمد کنیم.

وی تاکید کرد: اعتقاد داریم راهبرد دفاعی ما راهبرد منطقه ای است و موشک هایی که تهیه می شود دارای برد منطقه ای است.

کد موسیقی برای وبلاگ