X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
چهارشنبه 6 آذر 1387

 

به گزارش خبرگزاری فارس، این راکت در جهت تحقق اهداف چشم انداز 20 ساله کشور و برنامه راهبردی فضایی جمهوری اسلامی ایران و به منظور ایجاد بستر توسعه علمی و فناوری در حوزه فضا به همت متخصصین و کارشناسان پژوهشگاه هوافضا آزمایش شد.
پرتاب راکت کاوش با اهداف ثبت و ارسال صحیح داده های محیطی ارسال صحیح و به موقع فرامین جدایش موتور و محموله و عملکرد صحیح سیستم بازیابی صورت پذیرفت که نتایج حاصله در طول مدت حضور در فضا با اهداف مورد نظر منطبق بود.
راکت کاوش 2 دارای سه بخش عمده شامل مجموعه حامل، مجموعه آزمایشگاه فضایی و مجموعه بازیابی است.
جایگاه ویژه پروژه راکت‌های کاوش در میان پروژه ها و سیستم‌های فضایی، کشورهای مختلف موجب شده هم اکنون نیز با گذشت حدود 50 سال از ساخت و پرتاب نخستین راکت کاوش کشورهای صاحب تکنولوژی فضایی، هر ساله تعداد زیادی از این راکتها را به منظور توسعه علوم و فناوری به فضا پرتاب می‌کنند.
دستیابی به مجموعه آزمایشگاه فضایی برای داده پردازی از فضای جو، تست زیرسیستم های فضایی و دستیابی به سیستم بازیابی تجربه کار گروهی محققان دانشگاهی در یک پروژه علمی فناوری، از دستاوردهای پرتاب راکت کاوش 2 بشمار می رود.
باتوجه به مهمترین دستاورد این پروژه یعنی بازگشت محموله مورد نظر و فرود سالم آن بر روی زمین که نخستین بار در کشور صورت می پذیرد، این موفقیت موجب افزایش غرور ملی اعتماد به نفس و امید به آینده فضایی می‌شود.

کد موسیقی برای وبلاگ