X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
دوشنبه 11 آذر 1387

تصویر


 امیر خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش یکشنبه شب در حاشیه مراسم ازدواج تعدادی از کارکنان این نیرو از ساخت یک موشک هوا به هوای پیشرفته از نوع حرارتی خبر داد و گفت: روز دوشنبه یکی از موشک‌های هوا به هوای حرارتی که در نیروی هوایی ارتش تولید شده، تست گرم خود را آزمایش خواهد کرد.
وی افزود: این موشک حرارتی هوا به هوا به وسیله یکی از هواپیماهای نیروی هوایی ارتش شلیک شده و هدفی را که توسط یک هواپیمای دیگر رها شده، تعقیب و منفجر خواهد کرد.
به گفته شاه‌صفی این موشک هوا به هوا در رزمایش شمال‌غرب نیروی هوایی ارتش که چندی پیش برگزار شد نیز به گونه‌ای دیگر آزمایش شده بود و روز دوشنبه تست گرم خود را پشت سر خواهد گذاشت.
فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به تلاش‌های جهاد خودکفایی این نیرو برای تولید تجهیزات جدید گفت: تمام مراحل تولید این موشک توسط متخصصان نیروی هوایی ارتش صورت گرفته که فعلا برد آن بیش از 40 کیلومتر است که برنامه‌ریزی برای ارتقای آن تا 100کیلومتر نیز در حال انجام است.
شاه صفی با اعلام اینکه نیروی هوایی ارتش به دانش فنی ساخت موشک‌های هوا به هوای حرارتی با برد بیش از 100 کیلومتر رسیده است، گفت: پس از ساخت موفق این موشک آن را برای تولید انبوه در اختیار وزارت دفاع قرار می‌دهیم.

کد موسیقی برای وبلاگ