سه‌شنبه 29 بهمن 1387
در سانحه هوایی هواپیمای مسافربری که در حوالی فرودگاه شاهین شهر اصفهان رخ داد، همه پنج سرنشین هواپیما جان باختند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، سانحه سقوط هواپیمای مسافربری ایران 140 عصر امروز، هنگامی رخ داد که خلبانان یکی از شرکت‏های هواپیمایی شامل یک استاد خلبان و چهار خلبان در حال آموزش، در حال گذراندن آموزش‌های تایپ (نوع) این هواپیمای دوموتوره برای ورود به ناوگان این شرکت بوده‌اند.

به گفته منابع غیر رسمی، حادثه هنگامی رخ داد که هواپیما برای انجام فرودهای آزمایشی در حال نزدیکی به باند فرودگاه بوده است.

آنتونف 140 هواپیمایی منطقه‌ای 52 نفره با سطح ایمنی مشخصی است که توسط دفتر طراحی آنتونف ساخته شده و در ایران تحت امتیاز با نام ایران 140 تولید می‌شود.
 
هنوز خبر وقوع این حادثه و همچنین فوت سرنشینان از سوی منابع رسمی تأیید نشده است. پیگیری‏ها برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی درباره این واقعه دلخراش ادامه دارد.
 
گفتنی است، شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) از سال 72 طراحی اولیه هواپیمای ایران 140 را با همکاری آنتونف اوکراین آغاز کرد و از سال 75 تولید رسمی آن آغاز شد که هم‌اکنون شمار محدودی از این نوع هواپیمای سبک در ناوگان هوایی کشور فعالیت دارند. این هواپیما پیش این نیز سوانحی را به همراه داشته که نخستین سقوط این هواپیما در سال 2002 در حوالی باقرآباد 44 کشته بر جای گذاشت.

کد موسیقی برای وبلاگ