X
تبلیغات
رایتل
شنبه 29 فروردین 1388
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی در حاشیه مراسم رژه روز ارتش در جمع خبرنگاران افزود: در نظر داریم که برای سوم خرداد، اولین پرواز آزمایشی این هواپیمای بدون سرنشین را انجام دهیم و پس از تاییدات لازم، با وزارت دفاع برای تولید انبوه آن اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: نمونه اولیه این هواپیمای بدون سرنشین رادار گریز در مقیاس یک هفتم است که پس از انجام آزمایش‌های لازم تولید انبوه نمونه‌های واقعی آن را آغاز خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به لغو رژه هواپیماهای این نیرو در این مراسم رژه گفت: به دلیل دید کم و پدیده گرد و غبار تصمیم بر این شد که برای ایمنی بیشتر، علی‌رغم آماده بودن تیزپروازان نیروهای هوایی ارتش، رژه هوایی امروز لغو شد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: پروازهای رژه به صورت نمایش هوایی است و باید در شرایط دید خیلی خوب انجام شود. این رژه قرار بود در آسمان تهران انجام شود ولی هواپیماها از تمام یگان‌های نیروی هوایی از سراسر کشور جمع شده بودند.

وی درباره احتمال انجام رژه 140 فروند هواپیمای نیروی هوایی ارتش در زمان دیگر نیز گفت: ما همواره آماده هستیم و اگر دستور بدهند، در هر زمان قادریم این کار را انجام دهیم.

کد موسیقی برای وبلاگ