X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
پنج‌شنبه 10 اردیبهشت 1388

اطلاعیه وزارت بهداشت درباره آنفلوانزای خوکی
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور اطلاعیه ای از هموطنان خواست که از سفرهای غیرضروری به کشورهایی که بیماری آنفلوانزای خوکی در آنجا شیوع پیدا کرده است ،پرهیز کنند.
در این اطلاعیه در خصوص تاریخچه این بیماری آمده است: «موارد بیماری آنفلوانزای خوکی از 18 مارس (28 اسفند) در مکزیک مشاهده شده است و تا 5 آوریل (16 فروردین) امسال تقریباً موارد بیماری با مرگ همراه نبوده است و از این تاریخ به بعد، مرگ بر اثر این نوع آنفلوانزا رو به افزایش گذاشته است».

در ادامه این اطلاعیه با اشاره به اینکه 2000 نفر به این بیماری مبتلا شده اند، آمده است:«تاکنون حدود 150 نفر از مبتلایان به این بیماری که همه ساکنان مکزیک بوده اند، فوت کرده اند».

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این اطلاعیه با تاکید بر این که در حال حاضر هیچ موردی از این بیماری در کشور ماو قاره آسیا مشاهده نشده ، آورده است ،بهترین راه پیشگیری از این بیماری رعایت نکات بهداشتی است.

در ادامه این اطلاعیه با اشاره به این که بیماری آنفلوانزای خوکی از طریق عطسه، سرفه کردن و دست دادن با دست فرد مبتلا منتقل می شود، به رعایت نکات بهداشتی، شستشوی دستها، استفاده از دستمال در هنگام سرفه و عطسه و خودداری از تماس نزدیک با بیماران مبتلا تاکید شده است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه این اطلاعیه با توجه به این که این بیماری در حال حاضر در قاره های آمریکا و اروپا شیوع پیدا کرده است، از هموطنان خواست تا در حد امکان از سفرهای غیرضروری به کشورهای این دو قاره خودداری کنند.

این وزارتخانه درمکاتبه ای با سازمان گردشگری از این سازمان خواسته است تا به مسافران مکزیک و قاره آمریکا هشدارهای لازم را برای پیشگیری از آنفلوانزای خوکی ارائه دهند و در فرودگاههای بین المللی کشور نیز افراد مشکوک باید به بهداری فرودگاه مراجعه کنند.  

 

اما در سایر کشورها... 
 
روسیه برای مقابله با انفلوانزای خوکی در فرودگاهها تدابیر شدید اتخاذ کرد
دولت روسیه اعلام کرد از روز دوشنبه تا اطلاع ثانوی تمامی پروازهای قاره امریکا به مقصد این کشور را بازرسی می کند .
شبکه تلویزیونی بی بی سی با اعلام این خبر افزود : به منظور مقابله با شیوع انفلوانزای خوکی ؛مأموران تمامی فرودگاههای بین المللی این کشور موظف شده اند تمامی پروازهای مسافری یا باری را که از امریکای شمالی، مرکزی یا جنوبی به روسیه وارد شوند، مورد بازرسی قرار دهند


آفریقای جنوبی از نصب تجهیزات حرارت یابی بدن مسافران در فرودگاهها خبر داد
در پی شیوع بیماری انفلوانزای خوکی در کشورهای مختلف جهان ، افریقای جنوبی از نصب تجهیزات پیشرفته در فرودگاههای این کشور برای شناسایی مسافران الوده به ویروس این بیماری خبر داد .
مقامات فرودگاهی در افریقای جنوبی اعلام کردند بدین منظور قرار است تجهیزات پیشرفته ای در فرودگاهها نصب شود که با استفاده از سامانه تصویر برداری حرارتی ،‌ به شناسایی ویروس در میان مسافران کمک خواهد کرد .
به گزارش خبرگزاری المان با استفاده از این سامانه درجه حرارت بالای بدن مسافران در فرودگاهها بوسیله دستگاههای نظارتی دقیق ، اندازه گیری و شناسایی می شود .
گفتنی است تاکنون موردی از ابتلا به ویروس انفلوانزای خوکی در افریقای جنوبی گزارش نشده است . مقامات این کشور در کلیه مبادی ورودی به افریقای جنونی ، اعم از بنادر و فرودگاهها به حال اماده باش در امد اند .

در فرودگاههای عربستان دوربین حرارتی نصب شد
عربستان برای مقابله با ورود انفلوانزای خوکی در فرودگاهها و ورودیهای این کشور دوربین حرارتی نصب کرده است.
یک منبع رسمی عربستان با اعلام این خبر افزود این دوربین ها برای معاینه مسافرانی که از کشورهایی که در انجا بیماری انفلوانزای خوکی شیوع یافته است وارد عربستان می شوند نصب شده است.
در بیانیه خالد مرغلانی از مسئولان وزارت بهداشت عربستان امده است عربستان همانند سایر کشورهای جهان در معرض خطر ورود انفلوانزای خوکی قرار دارد و براساس گزارشها و هشدارهای سازمان بهداشت جهانی امکان انتقال این بیماری از انسان به انسان وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری المان از ریاض ، شش کشور شورای همکاری خلیج ( فارس ) برای مقابله
با پیامد احتمالی ورود خارجیهای مبتلا به انفلوانزای خوکی حالت اماده باش کامل اعلام کرده اند و از شهروندان خود خواسته اند از سفر به کشورهایی که در انجا انفلوانزای خوکی شیوع یافته خودداری کنند.
عربستان ، امارات ، بحرین ، کویت ، عمان و قطر شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس است.

فرانسه و آرژانتین پروازها از این کشور به مکزیک را لغو می کند

دولت فرانسه تدابیر جدیدی برای مقابله با شیوع آنفلوانزای خوکی در این کشور اتخاذ کرده است.
به گزارش شبکه خبری یورونیوز، با انتشار اخباری در مورد دو بیمار مشکوک به ابتلا به آنفلوانزای خوکی در فرانسه دولت این کشور امروز تشکیل جلسه فوری داد.
وزیر بهداشت فرانسه دراین راستا اعلام کرد فرانسه برای کمک به اتحادیه اروپا کل پروازهای این کشور را به مکزیک لغو می کند.
اتحادیه اروپا برای مقابله با این بیماری نشست فوری خواهد داشت.

همچنین دولت آرژانتین روز سه شنبه کلیه پروازها را از مبدا مکزیک به این کشور تا دوشنبه آینده لغو کرد.
سرجیو ماسا نخست وزیر آرژانتین در بیانیه ای اعلام کرد این اقدام برای پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوانزای خوکی در این کشور اتخاذ شده است.
وی همچنین از ایجاد یک کمیته مسئول رسیدگی و هماهنگی برای جمع آوری کلیه اطلاعات در مورد اثرگذاری بیماری مزبور در این کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بوئنوس آیرس، هنوز هیچ مورد مشکوک به این بیماری در کشور آرژانتین مشاهده نشده است. 
 

ثروتمندان اسیایی از بیم انفلوانزای خوکی هواپیمای خصوصی کرایه می کنند

مطبوعات هنگ کنگ روز چهارشنبه نوشتند مسافران ثروتمند اسیایی قصد دارند برای جلوگیری از احتمال ابتلا به بیماری انفلوانزای خوکی در پروازهای تجاری ، هواپیمای خصوصی کرایه کنند.
روزنامه سات چاینا مورنینگ پست south china morning post نوشت شرکت ارائه خدمات خصوصی هواپیمایی اسیا ، پرایوت جت سرویس ایژیا جت Private jet service Asia Jet از زمان انتشار اخباری درباره احتمال شیوع بیماری انفلوانزای خوکی در اسیا در روز دوشنبه تاکنون ، از افزایش چهل درصدی تقاضا برای کرایه هواپیماهای خصوصی با هزینه پنج هزار و نهصد هزار دلار در ساعت خبر داد.
گفته می شود هواپیماهای مسافربری ، یکی از کانال های اصلی انتقال ویروس بیماری سندورم حاد تنفسی ( سارس ) در سال دو هزار و سه میلادی بوده اند.
به گزارش خبرگزاری المان از هنگ کنگ ، تاکنون هیچ مورد ابتلا به بیماری انفلوانزای خوکی در اسیا تائید نشده است اما چهار بیمار در هنگ کنگ امروز تحت بررسی و ازمایش قرار گرفته اند و چین تدابیر نظارتی و کنترل سلامت مسافران را در نقاط مرزی تشدید کرده است. 

 

ونزوئلا و جمهوری دومینیکن درباره خطر انفلوانزای خوکی هشدار دادند

ونزوئلا و جمهوری دومینیکن روز دوشنبه به شهروندان خود درباره خطر فزاینده شیوع بیماری مهلک انفلوانزای خوکی هشدار دادند.
هر چند هنوز هیچ نشانه ای از شیوع بیماری انفلوانزای خوکی در ونزوئلا و جمهوری دومینیکن مشاهده نشده است این دو کشور برای پیشگیری از ورود و شیوع احتمالی ویروس این بیماری مهلک، تدابیری اتخاذ کرده و از شهروندان خود خواسته اند اصول بهداشتی را بیشتر از گذشته رعایت کنند.
خسوس مانتیا، وزیر بهداشت ونزوئلا روز گذشته در کنفرانسی مطبوعاتی در کاراکاس اعلام کرد به منظور مقابله با شیوع احتمالی ویروس انفلوانزای خوکی، برای شهروندان و به ویژه مسافرانی که علایم بیماری را از خود نشان می دهند تدابیری پیشگیرانه اتخاذ شده است.
وزیر بهداشت ونزوئلا خاطر نشان کرد دولت درباره خطر شیوع این بیماری مهلک هشدار داده است. وی در عین حال تصریح کرد اگر گروههای پزشکی برخی از شهروندان یا مسافران را در فرودگاهها مورد معاینه پزشکی قرار می دهند به معنای این نیست که شیوع ویروس انفلوانزای خوکی در کشور قریب الوقوع است. وی تاکید کرد تا کنون هیچ موردی از الودگی به این ویروس مهلک در میان شهروندان یا مسافرانی که به ونزوئلا سفر می کنند مشاهده نشده است.
وزیر بهداشت ونزوئلا خاطر نشان کرد کشور ما گوشت خوک از دیگر کشورها وارد نمی کند چرا که برای تهیه گوشت خوک به خودکفایی رسیده است. وی خطاب به شهروندان ونزوئلا تاکید کرد بنابراین احتمال ورود و شیوع ویروس انفلوانزای خوکی در ونزوئلا از طریق واردات گوشت خوک کاملا منتفی است.
در همین حال رامون کاریزالز معاون رئیس جمهور ونزوئلا خاطر نشان کرد دولت تدابیر نظارتی و کنترل را در مناطق مرزی، بنادر و فرودگاههای کشور تشدید کرده و به ویژه وضع جسمانی مسافرانی را که از مکزیک و امریکا وارد کشور می شوند با دقت بررسی می کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کاراکاس، جمهوری دومینیکن نیز که از مقاصد گردشگری اصلی در حوزه دریای کارائیب به شمار می رود به شهروندان خود درباره خطرات شیوع بیماری انفلوانزای خوکی هشدار داده اما در عین حال تاکید کرده است که در این مرحله هیچ تدبیر ویژه ای در فرودگاهها اتخاذ نشده است.
بوتیستا روخاس گومز، وزیر بهداشت جمهوری دومینیکن اعلام کرد کشور داروهای ضدویروس کافی برای مقابله با هر گونه احتمال در اختیار دارد. 

 

مالزی تدابیر پیشگیرانه ای را به منظور جلوگیری از ورود بیماری آنفلونزای خوکی به اجرا گذاشته است.

وزیر بهداشت مالزی اعلام کرد به منظور شناسایی مسافران مبتلا به بیماری آنفلونزای خوکی هنگام ورود به این کشور، در دو تا سه روز آینده اسکنرهای تشخیص تب در فرودگاه های بین المللی مالزی نصب خواهد شد.

به گزارش آسیاویژن به نقل از شبکه آر تی ام لیو تیونگ لای گفت اکنون پزشکان این وزارتخانه به منظور کنترل مسافرانی که وارد مالزی می شوند، در فرودگاه ها مستقر شده اند.

وی همچنین گفت وزارتخانه متبوعش به اتباع مالزی درباره سفر به نقاط خاصی از امریکا، مکزیک و کانادا که به ویروس آنفلونزای خوکی آلوده شده اند، هشدار داده است. 

منبع:انجمن هوافضا(بهرنگ عزیز)

کد موسیقی برای وبلاگ