چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388
وزیر راه و ترابری با بیان اینکه در پرواز یک شرکت هواپیمایی ممکن است مسافرانی از کشورهای مختلف حضور داشته باشند گفت : تحریم قطعات هواپیما از سوی برخی کشورها مقابله با بشریت است.


حمید بهبهانی در نخستین اجلاس منطقه ای هوانوردی خاورمیانه در تهران افزود : اعضای سازمان جهانی هوانوردی (ایکائو) به منزله یک خانواده هستند که باید در حل مشکلات یکدیگر کوشا باشند.

وی با انتقاد از نگاه سیاسی به مسئله تامین قطعات هواپیما تصریح کرد : این موضوع با جان انسان ها ارتباط دارد و کشورهای عضو ایکائو در منطقه خاورمیانه باید با صدور قطعنامه ای در این اجلاس از کشورهای تولیدکننده قطعات هواپیما بخواهند به خاطر حفاظت از جان انسانها ، تامین قطعه هواپیما را سیاسی نکنند.

وزیر راه و ترابری خاطرنشان کرد : جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریم در نوسازی ناوگان هوایی موفق بوده است.

بهبهانی همچنین با اشاره به روند رو به رشد صنعت هواپیمایی ، بر بهره گیری از فناوری های نوین تاکید کرد و گفت : این اجلاس فرصت مناسبی برای تبادل نظر ها و تجارب کارشناسان کشورهای منطقه خاورمیانه در صنعت هوانوردی است .

وزیر راه و ترابری با اشاره به موضوع اطلاعات الکترونیکی و موانع و عوارض طبیعی در نشست و برخاست هواپیما گفت: نتیجه بهره گیری ازفناوری های نوین ، افزایش ایمنی برای مسافران خواهد بود.

بهبهانی همچنین با یادآوری هدف قراردادن هواپیمای ایرباس ایران با ناو آمریکایی وینسنس و شهادت 300 انسان بی گناه گفت : امیدوارم آنانی که دم از حقوق بشر می زنند خودشان هم به آن پایبند باشند.

وی با قرائت شعر سعدی " بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند " خواستار همکاری بیشتر کشورهای عضو ایکائو به ویژه در منطقه خاورمیانه در صنعت هوانوردی شد.

نخستین اجلاس منطقه ای هوانوردی خاورمیانه با موضوع اطلاعات و نقشه های هوانوردی ، با حضور نمایندگان 14 کشور در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما آغاز به کار کرد.

در این اجلاس دو روزه نمایندگانی از سازمان های هواپیمایی کشورهای ایران، عربستان ، مصر ، عراق ، سوریه ، اردن ، یمن ، لبنان ، افغانستان ، امارات عربی متحده ، کویت ، قطر ، بحرین ، عمان و نمایندگان سازمان بین المللی شرکت های هواپیمایی (یاتا) ، سازمان هواپیمایی ایکائو منطقه خاورمیانه و سازمان ارائه کننده خدمات هوانوردی اروپا حضور دارند.

20 کشور عضو سازمان جهانی هوانوردی ( ایکائو ) منطقه خاورمیانه هستند.  
منبع:انجمن هوافضا

کد موسیقی برای وبلاگ