X
تبلیغات
رایتل
شنبه 26 اردیبهشت 1388

منابع خبری روسیه امروز جمعه در گزارش هایی با اشاره به همکاری ایران و اوکراین برای تولید و ساخت هواپیما در ایران،نوشتند:ایران به کشوری مطمئن برای فروش و صادرات هواپیما مبدل خواهد شد.
به گزارش ایرنا از مسکو ، منابع خبری افزودند: ایران قصد دارد با تولید هواپیمای جدید مسافربری "آنتونف - 14۸ به کشوری مطمئن برای تولید ، ساخت و فروش هواپیماهای مسافربری در منطقه خاورمیانه و کشورهای جهان تبدیل شود .
این منابع نوشتند: ایران با کمک اوکراین درصدد ساخت انواع جدید هواپیما است و درحال حاضر تولید "آنتونوف- ۱۴۰" با نام "ایران - 140" با مجوز کییف در ایران ادامه دارد و تولید هر فروند از این نوع هواپیما با ظرفیت 52 مسافر، ۹ میلیون دلار هزینه در بر دارد.
به نوشته منابع روسی ، ایران علاوه بر ساخت هواپیما " ایران - 140" ، همچنین مایل است با همکاری اوکراین هواپیمای مسافربری "آنتونوف " محصول مشترک اوکراین - روسیه را با ظرفیت حمل 85 الی 99 مسافر در خاک خود تولید کند.
خبرگزاری بالتیک روسیه نوشت ، ساخت هرفروند از این نوع هواپیما جدید مسافربری که دراصفهان تولید خواهد شد بین18 تا 22 میلیون دلار برای ایران هزینه دارد.
این منبع خبری روسیه با اشاره به اینکه امریکا فروش هواپیما به ایران را تحریم کرده است ، نوشت : بدنبال سقوط هواپیما مسافربری اوکراینی " آن - 14۰ " در چند سال پیش در ایران ، همکاری های فنی و هواپیما سازی ایران و اوکراین در آستانه توقف قرار گرفت اما دو طرف ادامه این همکاری را خواستار شده و در این زمینه تلاش می کنند.
رسانه های روسیه نوشتند : هواپیما های نوع "آنتونوف" محصول مشترک اوکراین و روسیه با برخورداری از ویژگیهای منحصر بفرد قادر است بر روی باندهای غیر بتونی و در زمین های معمولی فرود داشته باشد و موتور این هواپیما پروانه ای بوده و سرعت آن 530 کیلومتر در ساعت است و برای مسیرهایی از 700 تا 3000 کیلومتر قابلیت پرواز دارد.

کد موسیقی برای وبلاگ