X
تبلیغات
رایتل
یکشنبه 3 خرداد 1388
سردار نجار گفت: برد نهایی توپ دریایی 40م.م فتح 12 کیلومتر و نواخت تیر آن 300 گلوله در دقیقه است و می‌تواند بعنوان سلاح ضد موشکهای کروز نیز مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع به مناسبت سوم خرداد سالروز حماسه فتح خرمشهر و با حضور سردار مصطفی محمد نجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خط تولید توپ دریایی 40 م.م فتح به بهره‌برداری رسید.
سردار نجار در آیین افتتاح این خط تولید، در تشریح ویژگیهای توپ دریایی 40 م.م اظهار داشت: این سلاح جزو توپهای ضد هوایی ارتفاع پست می‌باشد و در ناوچه‌های دریایی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی افزود: سلاح مذکور بر اساس نیاز نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران و بطور کاملا بومی توسط متخصصان سخت کوش و اقتدار آفرین وزارت دفاع ساخته شده است.
سردار نجار گفت: برد نهایی این سلاح 12 کیلومتر و نواخت تیر آن 300 گلوله در دقیقه می‌باشد و می‌تواند بعنوان سلاح ضد موشکهای کروز نیز مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
وزیر دفاع، بومی سازی این سلاح را در راستای تقویت توان دفاعی و پدافندی نیروهای مسلح در دریا توصیف کرد وافزود: امروز صنایع دفاعی وزارت دفاع با تولید انواع امکانات و تجهیزات دفاعی مورد نیاز نیروی دریایی سپاه و ارتش اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران را تثبیت کرده است.
وزیر دفاع تصریح کرد: ساخت انواع شناورهای سطحی و زیر سطحی، شامل قایق‌های تندرو، ناوچه‌هی موشک انداز و اژدرافکن، انواع هواناوها ، لندینگ کرافت در اوزان مختلف،‌ زیردریایی در کلاسهای مختلف و مهمات، سلاحها و تجهیزات و امکانات الکترونیکی و مخابراتی که بر روی این شناورها نصب می‌شود، بصورت کاملا بومی در کشور ساخته می‌شود.
سردار نجار در پایان با قدردانی از تلاشها و خدمات کارکنان سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع این موفقیت را به محضر فرماندهی معظم کل قوا، نیروهای مسلح و مردم غیور ایران تبریک و تهنیت گفت.

کد موسیقی برای وبلاگ