X
تبلیغات
رایتل
یکشنبه 10 خرداد 1388

سرهنگ محمد حسن کاظمی جانشین سپاه حفاظت هواپیمایی کشور در گفت و گو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس و ایرنا اظهار داشت: یک فروند هواپیمای MD از خطوط هواپیمایی کیش ایر در مسیر پرواز اهواز به تهران که دارای یکصد و چهل نفر مسافر بود، مورد تهدید قرار گرفت که پس از بلند شدن از باند و گذشت 15دقیقه، یکی از مسافرین با مشاهده شیء ناشناسی، موضوع را به سر مهمان‌دار و گارد پرواز اطلاع می‌دهد.
وی اضافه کرد: هواپیما در فاصله 70 مایلی شهر اهواز به فرودگاه اهواز باز می‌گردد و به هنگام نشستن هواپیما با رشادت سرتیم حفاظت این پرواز، شیء یاد شده توسط وی از هواپیما خارج و هواپیما با سلامت تمامی مسافران و بدون هیچ مشکلی به روال خود ادامه می‌دهد.
این مقام مسئول گفت: هم اکنون در حال بررسی بسته شیء مشکوک در پرواز شب گذشته هستیم و پس از به دست آوردن جزئیات دقیق‌تر، به اطلاع عموم خواهد رسید.
وی عنوان کرد: براساس اصول حفاظت پروازی اگر بحرانی در هر یک از پرواز‌ها به وقوع پیوندد در صورت بحران فنی، خلبان و در صورت بحران امنیتی سرتیم حفاظت مسئول خواهد بود که در این مورد نیز سرتیم گارد امنیت پرواز با اقدام به تصمیم بازگشت هواپیما به نزدیک‌ترین فرودگاه می گیرد و با توجه به فاصله 70 مایلی تا فرودگاه اهواز، این هواپیما به فرودگاه اهواز باز می‌گردد.
کاظمی سرعت عمل بالای یگان‌های حفاظت پرواز، دقت در عمل و تدبیر به موقع را از جمله ویژگیهای برجسته آنها در مواجه با هرگونه مشکل عنوان کرد و گفت: هوشیاری سیستم‌های عملیاتی ما در دنیا زبانزد است و در حال حاضر موضوع از طریق عوامل امنیتی در حال بررسی است.
جانشین فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی کشور خاطرنشان کرد: ‌اطراف کشور ما در ناامنی قرار دارد و علی‌رغم همه فشارهای جهانی فرزندان ملت در سپاه با تکیه بر ایمان و اراده فرزندان خود در برابر هر گونه اقدام از سوی دشمنان این ملت ایستاده‌اند.
بخش دوم این مصاحبه متعاقبا ارسال خواهد شد.

کد موسیقی برای وبلاگ