سه‌شنبه 2 تیر 1388


مرحله دوم رزمایش میلاد نور ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امروز با انجام پرواز انواع جنگنده ها در ارتفاع پست با موفقیت اجرا شد.
به گزارش خبرنگار اعزامی واحد مرکزی خبر از منطقه برگزاری رزمایش، در این مرحله از این رزمایش، جنگنده های اف 4 و اف 5، سوخوی 24 و جنگنده بومی صاعقه با حمل بمب های جنگی، صدها کیلومتر روی سطح آب های نیلگون دریای عمان و خلیج فارس پرواز و انهدام اهداف از پیش تعیین شده دشمن را با استفاده از اصل غافلگیری تمرین کردند.
همچنین در این مرحله از رزمایش علاوه بر انجام مراحل سوختگیری در چندین نوبت با استفاده از تانکر سوخت رسان، سوخت گیری هواپیماهای شکاری از هم نوع خود که از قابلیت ها و دستاوردهای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است با موفقیت به اجرا درآمد.
بگفته امیر سرتیپ خلبان حسین چیت فروش سخنگوی رزمایش میلاد نور ولایت، طراحی و اجرای تاکتیک های جدید برای ارزیابی نقاط ضعف و قوت نیروهای خودی و دشمن، استقرار پست های فرماندهی متحرک در منطقه رزمایش، انتقال تجربیات به خلبانان جوان برای نمایش قدرت و ارتقای توان رزمی از اهداف مهم این رزمایش است که در این تمرینات مورد توجه قرار می گیرد.
رزمایش میلاد نور ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که از دیروز در منطقه عمومی دریای عمان و خلیج فارس آغاز شده است فردا به پایان می رسد.

همچنین سخنگوی رزمایش میلاد نور ولایت گفت روز دوشنبه و در مرحله اول رزمایش میلاد نور ولایت که در منطقه چاه بهار برگزار می‌شود، هواپیماهای شکاری ‪۳۶۰۰‬ کیلومتر پرواز کردند .

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار سیاسی ایرنا ، امیر سرتیپ خلبان حسن چیت فروش در جمع خبرنگاران با اعلام شروع رزمایش بزرگ میلاد نورولایت و پایان مرحله اول آن ادامه داد رزمایش میلاد نورولایت با بررسی مطالعاتی و تحقیقاتی روی تهدیدات پیرامون نظام جمهوری اسلامی و آموزش عملیات خلبانان برگزار شده است .

وی با اشاره به جدایی و استقلال نیروهای آفندی از پدافندی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی افزود: این رزمایش نیازی بود برای تمرین و آزمایش نیروهای مستقر در این دو نیرو ی ( آفندی و پدافندی ) برای تمرین و آماده نگه داشتن آنها است.

چیت فروش نیروی هوایی را یک نیروی واکنش سریع با تحرک بالا و انعطاف پذیری زیاد دانست و تصریح کرد با توجه به تهدیدی که ممکن است در دورترین نقطه کشور با توجه به مساحت گسترده ایران صورت گیرد باید به سرعت نیروها را آماده کرد .

کد موسیقی برای وبلاگ