X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
یکشنبه 25 مرداد 1388

وزیر راه و ترابری اعلام کرد دستورالعمل از رده خارج کردن هواپیماهای با عمر بالا به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ شده است.

به گزارش مهر، حمید بهبهانی که در مراسم افتتاح دومین سیستم ILS باند 11 فرودگاه‌ بین‌المللی امام خمینی (ره) سخن می گفت، افزود: باید هواپیماهایی که عمر بیشتر دارند را از رده خارج کنیم و دستورالعمل آن به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ شده که پس از بررسی و مطالعه در این سازمان به تمامی خطوط هواپیمایی ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه تمام ایرلاین‌ها باید تابع دستورالعمل سازمان هواپیمایی باشند و بخشنامه خارج کردن هواپیماهای با عمر بالا را رعایت کنند، تصریح کرد: ما در جهت افزایش ایمنی و نوسازی ناوگان حرکت می‌کنیم و رسانه‌ها باید در جامعه اعتماد سازی کنند اما هنوز به قولشان وفا نکرده اند.

بهبهانی خاطرنشان کرد: در پی واردات دستگاه‌هایی هستیم که بدون از دست رفتن زمان هواپیماها را چک کنند.

وزیر راه و ترابری با تاکید بر افزایش سلامت و ایمنی پروازها بیان داشت: تمامی امکانات، دستگاه های ناوبری و رادارها موجود در دنیا در کشور وجود دارد.

وی افزود: سلامت و ایمنی در صنعت هوانوردی حرف اول را می‌زند و باید به سمتی حرکت کنیم که هنگامی که هواپیماها خراب می‌شود بلافاصله با هواپیمای دیگر مسافران را جابه‌جا کنیم.

بهبهانی یادآور شد: در رابطه با رفت و آمد مسافران به فرودگاه امام خمینی (ره) باید قطاری موازات اتوبان قم تا مرقد امام(ره) راه اندازی شود و مترو نیز به جابجایی مسافران کمک خواهد کرد.

کد موسیقی برای وبلاگ