X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
یکشنبه 17 آبان 1388

امیر ناصر یعقوبی فرمانده پایگاه چهارم شکاری نیروی هوایی ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس در خصوص ویژگی های رزمایش و مسابقات نیروی هوایی که هم اکنوم در منطقه عمومی خوزستان در جریان است، اظهار داشت: این مسابقات به منظور ارتقاء نسل سوم خلبانان نیروی هوایی ارتش و نیز ارتقاء توان رزمی این نیرو، هر ساله برگزار می‌شود.
یغقوبی همچنین بررسی نقاط ضعف و قدرت تاکتیک‌های مختلف نیروی هوایی و ایجاد روحیه نشاط و رقابت سازنده میان خلبانان این نیرو را از دیگر اهداف این رزمایش عنوان کرد که با شرکت پایگاه‌های شکاری کشور از جمله تبریز، بوشهر، همدان، دزفول و با پشتیبانی دیگر پایگاه‌ها مانند تهران و شیراز انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه تیراندازی هوایی قسمت اصلی این مسابقات را تشکیل می‌دهد، افزود: این یک اصطلاح کلان است چراکه تیراندازی با جنگنده شامل بمب و راکت نیز می‌شود که در این مسابقات نیز انجام خواهد گرفت.
فرمانده پایگاه شکاری دزفول همچنین با بیان اینکه همه ساله و در تمامی رزمایش‌های نیروی هوایی ارتش، بمب‌ها و تجهیزات ساخت داخل تست و مورد ازمایش قرار می‌گیرد، به جوان بودن خلبانان حاضر در این مسابقات اشاره کرد و گفت: همه خلبانان حاضر قریب 30 سال سن دارند و از جوان‌ترین خلبانان ارتش و نسل سوم آنها محسوب می‌شوند.
یعقوبی ادامه داد: این رزمایش در سه مرحله طراحی شده است که مرحله اول آن از هفته قبل آغاز و پس از انجام عملیات گسترش و استقرار، روز گذشته به پایان رسید.
وی تصریح کرد: مرحله دوم نیز که شامل عملیات قلق‌گیری و تمرینات اولیه است، با حضور هیئت داوران از امروز صبح شروع شده و خلبانان خود را برای انجام مرحله نهایی آماده می کنند.
فرمانده پایگاه چهارم شکاری نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه خلبانان حاضر در مسابقات، قهرمانان تیم های خود هستند، گفت: با پایان این رزمایش طبق سنوات گذشته، قهرمان قهرمانان نیروی هوایی ارتش مشخص خواهد شد.
یعقوبی ادامه داد: سال گذشته این مسابقات در پایگاه شکاری تبریز برگزار و شهید قادر اسدی از همین پایگاه دزفول توانست عنوان قهرمان قهرمانان را کسب کند.
وی با تاکید بر اینکه نیروی هوایی نیروها و تجهیزات خود را با یک نگاه آموزشی ارزیابی می‌کند، افزود: ارتش به دنبال ارتقاء روحی خلبانان است و هم اینکه سیستم‌های لجستیکی بتوانند در حداقل زمان هواپیماها را آماده کنند که همه این موارد در این رزمایش مورد بررسی قرار خواهدگرفت.
فرمانده پایگاه چهارم شکاری نیروی هوایی ارتش گفت: تمامی معاونین ستادی نیروی هوایی، مسئولانی از ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات حاضر بوده و توان رزمی نیروی هوایی را ارزیابی می‌کنند.

کد موسیقی برای وبلاگ