یکشنبه 13 دی 1388

              سه فروند ایرباس به ناوگان ساها افزوده خواهد شد


مدیرعامل شرکت هواپیمایی ساها گفت: چندی پیش یک فروند هواپیمای ایرباس 600-300 با ظرفیت 274 نفر و عمر 13 سال به ناوگان این ایرلاین افزوده شد و دو فروند هواپیمای ایرباس دیگر نیز توسط این شرکت هواپیمایی خریداری شده است که طی چند روز آینده وارد کشور میشود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، بهمن زمردیان در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه فرصتهای سرمایهگذاری در صنعت فرودگاهی و هوانوردی در جمع خبرنگاران، از ورود یک فروند هواپیمای ایرباس 600-300 با ظرفیت 274 نفر و عمر 13 سال به ناوگان این ایرلاین خبر داد و افزود: دو فروند هواپیمای ایرباس دیگر نیز توسط این شرکت هواپیمایی خریداری شده است که طی چند روز آینده وارد کشور میشود.
زمردیان با بیان اینکه ناوگان فعلی این شرکت از نوع بوئینگ و استیجاری نیروی هوایی است، گفت: اولین هواپیمای ملکی خریداری شده از نوع ایرباس طی چند روز آینده به پرواز درمیآید و دومین فروند آن نیز تا 15 روز دیگر وارد کشور میشود.
وی افزود: قرارداد خرید سه فروند هواپیمای دیگر نیز منعقد شده است که به مرور وارد ناوگان ساها خواهد شد.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی ساها تأکید کرد: استخوانبندی اصلی این شرکت درون نیروهای مسلح است، اما به طریق کاملأ خصوصی اداره میشود.
زمردیان در خصوص هواپیماهای استیجاری قبلی ناوگان این ایرلاین، تصریح کرد: هواپیماهای قبلی که دارای سن بالایی هستند هم اکنون در ناوگان استفاده میشوند، ولی بدان دلیل که این بوئینگ ها هواپیماهای مرغوبی هستند قطعا در آینده نزدیک به هواپیماهای کارگو (باری) تبدیل میشوند.
زمردیان در خصوص برنامه برای ورود هواپیماهای سبک به ناوگان ساها، گفت: این شرکت هواپیمایی صددرصد برنامه دارد که هواپیماهای سبک را به ناوگان هوایی خود بیافزاید زیرا هواپیماهای ایرباس 600-300 این ایرلاین 274 صندلی دارد که اگر زیر 3 ساعت در یک پرواز، عملیات جابجایی انجام دهد چندان صرفه اقتصادی ندارد، بنابراین باید هواپیماهای با برد کوتاه و برد متوسط برای پروازهای داخلی و پروازهای مناطق نزدیک مانند دوبی به ناوگان این شرکت هواپیمایی اضافه شود.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی ساها با بیان اینکه ساها به دنبال تبدیل این ایرلاین به الگوی صنعت هوانوردی در منطقه، طبق اهداف سند چشم انداز است، افزود: با توجه به اینکه ناوگان خریداری شده این شرکت هواپیمایی پهن پیکر بوده و برای برد کوتاه و متوسط مقرون به صرفه نیست، برای خرید هواپیماهای سبک به منظور انجام پروازهای داخلی و منطقه نزدیک نیز برنامه ریزی میشود.
وی تأکید کرد: اگر هواپیماهای سبک به ناوگان این ایرلاین افزوده شود، قطعا بوئینگهای فرسوده مسافربری این ناوگان به هواپیماهای کارگو تبدیل خواهد شد.

کد موسیقی برای وبلاگ