X
تبلیغات
رایتل
یکشنبه 18 بهمن 1388

امیر خلبان عزیز نصیرزاده معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش که در حاشیه مراسم گرامیداشت بیعت تاریخی کارکنان این نیرو با امام (ره) با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس و ایسنا سخن می‌گفت با اشاره به پرواز موفق این هواپیما اظهار داشت: هواپیمای رادارگریز از جمله قله‌های تکنولوژی هوایی در جهان به شمار می‌رود.
وی یادآور شد: نمونه تحقیقاتی این هواپیما که با موفقیت به پرواز درآمد، تمام شاخصه‌های رادارگریزی که مد نظر ما بود را با موفقیت پشت سر گذاشت و مداومت پرواز مناسبی را نیز داشت.
نصیرزاده با بیان اینکه اکنون در حال بررسی پارامترها و نتایج این پرواز موفق هستیم، اضافه کرد: پس از آزمایشهای مختلف و تکمیل ویژگی‌های این هواپیمای رادارگریزی، برای تولید انبوه در اختیار صنایع وزارت دفاع قرار می‌گیرد.
معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر اینکه زنجیره‌ای از توانمندی‌های داخلی در طراحی و ساخت این هواپیما، حضوری پر ثمر و موفق داشتند، گفت: نباید برای پرواز نمونه اصلی و تولید انبوه آن عجله به خرج داد چراکه چنین سامانه‌ها و سیستم‌هایی، نیازمند آزمایشات مختلف و بررسی‌های گوناگونی است ولی پرواز اولیه، تمامی اهداف ما را برآورده کرد.

* 2 ویژگی مهم رادارگریزی "سفره ماهی "

امیر نصیرزاده با اشاره به 2 ویژگی مهم رادارگریزی هواپیمای جدید نیروی هوایی ارتش گفت: شکل ظاهری آن که الهام گرفته از سفره ماهی است و نیز مواد به کار رفته در آن، موجب رسیدن به هدف اصلی یعنی رادارگریزی شده است.
وی مراحل بعدی ساخت هواپیمای رادارگریز را تولید نمونه‌های واقعی و نیز تست سلاح و برخی از سامانه‌ها روی آن عنوان کرد

کد موسیقی برای وبلاگ