سه‌شنبه 8 تیر 1389

سایت اطلاعات حوادث پروازی اقدام به جمع آوری اطلاعات درباره حوادث و سوانح هوایی از دهه 1950 تاکنون کرده که بنا به موضوع آن دسته بندی شده است.

به گزارش خبرنگار «تابناک اجتماعی» به نقل از تلگراف، در اطلاعات یادشده و آمار و ارقام به دست آمده، به مواردی اشاره شده که به پیشگیری از سوانح بیشتر کمک میکند.

یادآور میشود، اطلاعات ارائه شده در زیر مبتنی بر دادههای حوادث رخ داده در گذشته است و نباید برای پیش بینی حوادث آینده از آنها استفاده شود.

1. شرکتهای هواپیمایی امنبر اساس اعلام سایت اطلاعات حوادث پروازی تا سال 2009 دست کم 101 شرکت هواپیمایی تا کنون هیچ حادثه منجر به مرگ مسافران را تجربه نکرده اند. از جمله مهمترین این شرکتها عبارتند از EasyJet، Monarch، Ryanair و Virgin Atlantic.

2. شرکتهای ممنوعهاتحادیه اروپا صدها شرکت هواپیمایی را از پرواز هواپیماهایشان در حریم هوایی این اتحادیه ممنوع کرده است. از جمله این شرکتها میتوان به شرکت آریانا افغان؛ Siem Reap Airways؛ Swaziland Airlink و Zambezi Airlines اشاره کرد.
18 شرکت هوایی آنگولا، 9 شرکت از بنین، 38 شرکت کنگو، 9 شرکت گینه استوائی، 47 شرکت اندونزی، 56 شرکت قزاقستان، 18 شرکت از قزقیزستان، 6 شرکت از گابون، 47 شرکت از فیلیپین، 10 شرکت از سائوتومه و پرینسیپ؛ 7 شرکت از سیرالئون و 13 شرکت از سودان اجازه پرواز هواپیماهایشان در حریم هوایی اروپا را ندارند.

3. زمان وقوع حوادث


روی باند: 12%
هنگام جدا شدن از باند: 12%
ارتفاع گیری اولیه: 8%
رسیدن به اوج پرواز: 10%
حرکت در ارتفاع: 8%
کاهش ارتفاع: 4%
حرکت اولیه به سمت باند:10%
حرکت نهایی به سمت باند: 11%
فرود: 25%


4. علت حوادث هواییکد موسیقی برای وبلاگ