X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
دوشنبه 4 مرداد 1389


امیرخلبان محمد علوی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر افزود: این رزمایش که از 9 تا 16 مرداد ماه با همکاری تمام پایگاه‌های نیروی هوایی برگزار می‌شود، با نام "فدائیان حریم ولایت " است که دومین رزمایش نیروی هوایی با این نام محسوب می‌شود.
علوی با اعلام به کارگیری 43 فروند از انواع شکاری بمب‌افکن‌های اف 5 ، اف 4، اف 7 و سوخوی 24 در این رزمایش، اظهار داشت: پایگاه‌های شکاری مهرآباد، تبریز، همدان، دزفول، بوشهر،‌بندرعباس، شیراز و اصفهان از جمله پایگاه‌های مهم نیروی هوایی هستند که در این رزمایش شرکت خواهند داشت.
وی با تاکید بر اینکه در رزمایش "فدائیان حریم ولایت " انواع مهمات هوا به زمین مورد تست و ارزیابی قرار می‌گیرد،‌ گفت: ‌همچنین برای اولین بار در این رزمایش بمباران شبانه توسط هواپیماهای اف 4 و سوخو 24 انجام خواهد شد.
علوی همچنین از به کارگیری انواع هواپیماهای بدون سرنشین نیروی هوایی و تانکرهای سوخت‌رسان در این رزمایش خبر داد و افزود: با بکارگیری تانکرهای سوخت‌رسان، تاکتیک‌های برد بلند توسط هواپیماهای اف 7 و سوخو 24 مورد آزمایش و تمرین قرار می‌گیرند.
علوی هدف از برگزاری این رزمایش را ارتقاء توان رزمی نیروی هوایی ارتش و نیز نمایش قدرت این نیرو دانست و افزود: بدون شک دشمن به توانمندی‌های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آگاه خواهد شد و خواهد فهمید که ما توانایی انجام همه ماموریت‌های محوله را توسط خلبانان آموزش دیده در داخل داریم.

کد موسیقی برای وبلاگ