دوشنبه 1 شهریور 1389

مهر: معاون پژوهشی سازمان صنایع هوایی گفت: دهمین هواپیمای ایران 140 در کشور ساخته شد.

سیدمحمدمهدی هادوی ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی در کرج افزود: هواپیمای ایران 140، 52 نفر ظرفیت مسافر دارد و در زمینه مسافربری ساخته شده ضمن اینکه هواپیمای یادشده در اختیار چند مرکز از جمله ایران ایرتور و ... قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این هواپیما قابلیت استفاده در برخی از خطوط هوایی را دارد و بخشی از نیازهای حمل و نقل هوایی در کشور را رفع خواهد کرد که این امر بر اهمیت ساخت آن می افزاید.

توانایی تولید برخی هواپیماهای سبک و فوق سبک در کشور

این مسئول بیان کرد: توانایی تولید برخی هواپیماهای سبک و فوق سبک در کشور وجود دارد و در این زمینه فعالیتهای مختلفی صورت گرفته که لازم است همچنان تداوم داشته باشد و هواپیماها با بالاترین کیفیت ممکن به تولید برسند.

وی در خصوص هدف خود از بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی اضافه کرد:‌ اینگونه بازدیدها کمک می کند تا از نزدیک در جریان امور و روند تحقیقات قرار بگیریم و نیازها و توانایی های هر دو طرف مطرح شوند و بتوانیم تعامل مطلوب تری با پژوهشگاه برقرار کنیم.

سیستمهای پیشرفته قاب و نگهدارنده مخصوص ساخت بدنه هواپیما

هادوی گفت: شرکت هسا سازنده هواپیمای جت ملخ دار ایران140 به ظرفیت 52 نفر با برد بیش از دو هزار کیلومتر و سازنده پهباد ابابیل است و دارای سیستمهای پیشرفته قاب و نگهدارنده مخصوص ساخت بدنه هواپیما، دفتر طراحی، تعمیر و ساخت هوا ناوها و چندین توانمندی دیگر است.

وی در خصوص شرکت صنایع هواپیمایی ایران(صها) افزود: عملکردهای تعمیراتی این شرکت شامل موارد مختلفی می شود که بخشی از آنها عبارتند از: تعمیرات اساسی هواپیماهای Boeing 747 , Boeing 707 , F-27 , F-14 , F-4 ,C130

این مسئول یادآور شد: تعمیرات اساسی موتورهای مربوط به هواپیماهای یادشده شامل مواردی از قبیل GT9D,GT3D,DART,TF30,J74,T56 تعمیرات اساسی موتورهای صنعتی سولار، اسمپوس و وستینگهاوس می شود.

کد موسیقی برای وبلاگ