چهارشنبه 29 آبان 1387

مدیرعامل هواپیمایی ملی ایران گفت: تلاش‌های این شرکت برای خرید هواپیماهای نو متوقف نشده و مانند گذشته ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، سعید حسامی با بیان این مطلب افزود: هرچند ما روش‌های گوناگونی برای خرید هواپیماهای بدون کارکرد و نو انجام داده‌ایم و تاکنون نتیجه نداشته است، اما به دنبال روشهای جدیدی می‌گردیم تا به این هدف برسیم.

وی ادامه داد: همان گونه که می‌دانید صنعت حمل و نقل هوایی کشور، مستقیم تحت تحریم آمریکاست و شرکت‌های سازنده هواپیما به دلیل منافع خود تمایلی به شکستن این تحریم ندارند، برای همین، خرید هواپیمای نو تا کنون امکان‌پذیر نبوده است.

حسامی همچنین درباره بهره‌گیری از هواپیمای ایران140 در خطوط هوایی کشور نیز گفت: چند فروند از این هواپیما تحویل گرفته شده که مراحل مقدماتی ورود آنها به خطوط در حال پشت سر گذاردن است.


وی افزود: این مراحل شامل آموزش گروه پرواز و ساپورت تعمیرات است و تا یک دو ماه آینده این هواپیماها وارد خط می‌شوند، همچنین خطوطی که از لحاظ کارآیی و ایمنی با این هواپیماه‌ها تناسب دارند نیز در دست بررسی است.

مدیرعامل هما، کمبود هواپیما را باعث توقف در راه‌اندازی خطوط جدید دانست و گفت: ما در گشودن راه هوایی مشکلی نداریم، بلکه مشکل ما کمبود هواپیماست و اگر بتوانیم این مشکل را حل کنیم، قطعا راه‌ها و تعداد پروازهای داخلی و خارجی خود را افزایش خواهیم داد.

حسامی گفت: اتصال مراکز استان‌ها با مسیرهای هوایی اولویت برنامه‌های هماست که امیدواریم هر چه زودتر تحقق یابد.


منبع : تابناک

کد موسیقی برای وبلاگ