X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شنبه 31 فروردین 1387

مدیرعامل شرکت هواپیمایی تابان ایر از خرید 9 فروند هواپیما توسط این شرکت طی 3 ماه آینده خبر داد.  

"اصغر عبدالله پور "درگفت وگو با برنا بابیان این که امنیت پروازهای داخلی و خارجی از مرز 90درصد در کشورگذشته است گفت:برقراری مسیرهای جدید پروازی از مهمترین برنامه های این شرکت هواپیمایی در سال 87 است.

وی با اشاره به این که هم اکنون توانسته ایم پروازهای خود را در بیشتر شهرهای کشور گسترش دهیم اظهار امیدواری کرد؛تا پایان سال جاری کلیه شهرها تحت پوشش پروازی این شرکت قرار گیرد.

عبدالله پور از امضای قرارداد خرید 3 فروند هواپیمای توپولوف و 6 فروند هواپیمای انگلیسی به ارزش 50 میلیون یورو خبرداد و افزود: این هوایپماها تا پایان تیرماه به ناوگان هوایی کشور اضافه می شود.

وی امنیت هواپیماهای فوق را 100درصد ذکر کرد ضمن این که مصرف سوخت آن ها نیز پایین است.
 
شنبه 31 فروردین 1387

یک گروه 95 نفره از دانشمندان برجسته آمریکایی اعلام کردند واشنگتن باید از ذخیره جنگ‌افزارهای اتمی این کشور، به طور قابل توجهی بکاهد.
   
به گزارش فارس، روزنامه لس‌آنجلس‌تایمز در گزارش امروز خود نوشت: 95 عضو "آکادمی ملی علوم" تأکید کردند، ذخیره کنونی جنگ‌افزار‌های اتمی این کشور، امنیت آمریکا را به خطر افکنده است.
این روزنامه آمریکایی افزود: این دانشمندان معتقدند واشنگتن باید از ذخیره جنگ‌افزارهای اتمی این کشور به طور قابل توجهی بکاهد.
لس‌آنجلس‌تایمز در ادامه نوشت بیشتر این دانشمندان، از دانشگاه‌های برجسته آمریکا هستند و گروهی به شمار می‌آیند که تا کنون 32 جایزه نوبل دریافت کرده‌اند.
این گروه از دانشمندان که با "انجمن دانشمندان نگران" همکاری می‌کنند پیشنهاد دادند آمریکا ذخیره تسلیحاتی خود را از چهار هزار و 500 تا شش‌هزار کلاهک اتمی که در اختیار دارد به هزار کلاهک کاهش دهد.
بر اساس این گزارش دانشمندان آکادمی ملی علوم همچنین خواستار عدم استفاده اولیه از کلاهک‌های اتمی شدند.
لس‌آنجلس‌تایمز در ادامه می‌افزاید نکته جالب توجه این است که "ریچارد گاروین" که طرح‌های نخستین بمب هیدروژنی را آماده ساخته بود، یکی از همین دانشمندانی است که این نامه هشدارآمیز را امضا کرده است.

شنبه 31 فروردین 1387
فرمانده مرکز آموزش تخصص های دریایی نداجا رشت، از اجرای طرح شبیه سازهای آموزش نظامی در مرکز آموزش تخصص های دریایی رشت خبر داد.
   
حسین آزاد امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در رشت، با اشاره به ارتقای سطح آموزشی مرکز مذکور در سال نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در راستای کیفیت آموزش و خط و مشی های کلی ابلاغی از سوی ستاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، نوآوری در بحث آموزشی براساس فرمایشات مقام معظم رهبری شروع شده است.
وی با اشاره به سند چشم انداز 20 ساله ادامه داد: با درپیش بودن این سند و با تدابیر فرمانده کل قوا درباره نوآوری و شکوفایی و به منظور تجربه و کسب مهارت بیشتر کارکنان، استفاده از شبیه سازها که در نیروهای تخصصی نظامی و علمی جایگاه خاصی دارد را آغاز کردیم.
آزاد اظهار داشت: در این شبیه سازها از دستگاه‌هایی استفاده می شود که بتواند نیروهای ما را به جای کسب تجربه در میدان عملی، در محیط آزمایشگاهی تجارب را بالا ببرد، یعنی در محیطی که با واقعیت میادین جنگ بسیار نزدیک است.
وی در پایان تصریح کرد: در این راستا که به نوعی نوآوری در بحث آموزش‌های نظامی است، گام هایی برداشته شده و بزودی خبرهای خوبی از آموزش شبیه سازها در سطح استان و نیز کل نیروهای ارتش بخصوص در عرصه نیروی دریایی خواهید شنید.
شنبه 31 فروردین 1387

ارتش پاکستان صبح امروز دور پروازترین موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را آزمایش کرد.
به گزارش واحد مرکزی خبر از اسلام آباد ، این موشک زمین به زمین و دوربرد "هاتف شش" از نسل موشکهای شاهین دو است که قادر به نابودی اهداف خود تا فاصله 2000 کیلومتری است.
ارتش پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد: آزمایش موشکی صبح امروز در راستای تقویت قابلیت دفاعی و بازدارندگی حملات هسته ای ضد این کشور صورت گرفته است.
"سید یوسف رضا گیلانی" نخست وزیر پاکستان که در مراسم پرتاب این موشک حضور داشت آزمایش موفقیت آمیز موشک هاتف شش را به دانشمندان این کشور تبریک گفت.
پاکستان موشکهای هاتف یک تا هفت را در اختیار دارد که از نسل موشکهای غوری ، غزنوی و شاهین است.
موشکهای هاتف یک و دو از نسل موشکهای غزنوی 500 کیلومتر ، موشک هاتف 4 از نسل موشکهای شاهین یک 700 کیلومتر ، موشک هاتف 5 از نسل موشکهای غوری 1500 کیلومتر ، موشک هاتف 6 از نسل موشکهای شاهین دو از 2000 تا 2500 کیلومتر و موشک هاتف هفت 700 کیلومتر برد دارند.
یکی دیگر از موشکهای ارتش پاکستان ، موشک ابدالی است که فقط 200 کیلومتر برد دارد.

شنبه 31 فروردین 1387

کارشناسان روسی ،اوکراین را به تعمیر بدون مجوز موتور جنگنده های میگ -29 متهم کردند.
به نوشته روزنامه اینترنتی روسی ایزوستیا الکساندر نوویکف مدیر کل شرکت ماشین سازی چرنیشف مسکو طی سخنانی در نمایشگاه بین المللی «موتور-2008»‌ مسکو افزود: روسیه فناوری تعمیر موتور جنگنده های میگ را در اختیار طرف اوکراینی قرار نداده و هیچ دیدار رسمی در این زمینه بین دو طرف انجام نشده و به همین دلیل کارشناسان این کشور حق تعمیر این موتورها را ندارند.
به گفته وی تنها شرکت های «میگ»‌ و «روس ابارون اکسپورت» روسیه از حق تعمیر موتور جنگنده های میگ برخوردار هستند و کارشناسان اوکراینی برای قانونی کردن فعالیت خود باید با این شرکتها قرار داد ببندند.
وی در عین حال یاداور شد که چند کشور دیگر از جمله بلغارستان، چک و لهستان نیز به تعمیر غیر قانونی و بدون مجوز موتورهای پیشرفته هواپیما ها مشغولند و انها نیز باید با مراجعه به نهادهای فدرال روسیه فعالیت خود را قانونی کنند.

شنبه 31 فروردین 1387

دوستان و خوانندگان وفادار وبلاگ مجله هوایی به دلیل عشق و علاقه به همه شما گرامیان سعی کردیم در این پست عکس هایی که توسط دوستان و وبلاگ ها و سایت های همکاران ما و توسط عکاسان بعضا آماتور گرفته شده تقدیم شما گلرویان بنماییم.به امید اینکه مقبول افتد.بدلیل تعداد زیاد عکس ها تعدادی را در پست اصلی قرار دادیم.برای دیدن کلیه عکس های آلبوم بروی لینک ادامه مطلب در انتهای این پست کلیک نمایید.همچنین بدلیل اینکه این عکس ها بروی سایت های آپلود کننده زمان دار لود شده اند و در زمان کوتاهی حذف می شوند تقاضا داریم عکس های ذیل را در سیستم های خود ذخیره نمایید.

همواره موفق و سربلند

مجله هوایی


 
  


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
پنج‌شنبه 29 فروردین 1387

مانور هواپیماهای نیروی هوائی ارتش در  مراسم گرامیداشت روز ارتش

مانور هواپیمای صائقه در مراسم روز ارتش

مانور هواپیماهای نیروی هوائی ارتش

 

 

 

 

  
            


دوستان گرامی و عزیز ما در این پست سعی کردیم مجموعه ای از عکس های با کیفیت و قابل توجه از رژه نیروی هوایی را تقدیم شما گرامیان نماییم.امیدواریم مورد توجه شما گرامیان قرار گرفته شده باشد.
پنج‌شنبه 29 فروردین 1387
 
با برپایی مراسم بزرگداشت روز ارتش با حضور دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور، جمعی از فرماندهان عالی رتبه نظامی کشور، جمعی از خانواده شهدا و وابستگان نظامی کشورهای خارجی در جوار مرقد مطهر حضرت امام(ره) امروز بار دیگر اقتدار ارتش جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در مراسم بزرگداشت روز ارتش که از ساعت 8و 30دقیقه صبح امروز آغاز و دقایقی پیش پایان یافت، ابتدا دکتر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور کشورمان طی سخنانی ارتش را دژی مستحکم و سرافراز در دفاع از ملت و قوه بی بدیل بازدارندگی در برابر دشمنان دانست و اقتدار آن در حمایت از ملت ایران را ستود. 

 رئیس جمهور اظهار داشت : نیروهای نظامی ما نه برای قدرت و سلطه گری بلکه برای خدا و آرمانهای متعالی و مجاهدتهای انسانی فعالیت می کنند.

وی افزود : شجاعت، شهامت و مقاومت یکی از ویژگیهای ارتشیان است که در هشت سال دفاع مقدس آن را با اتکا بر خداوند متعال، شجاعت فرماندهان، افسران و سربازان دلاور نشان دادند و در این بین بیش از 48 هزار شهید سند شجاعت ارتش ماست.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران شجاع ترین ارتش جهان است، تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگیهای ارتش مردمی بودن آن است وهر کدام از نیروهای مسلح پیوسته با مردم وهمراه و خادم مردم در سراسر کشور هستند. امروز قوای مسلح ما تجلی ملت ایران است که با ابتکار، خلاقیت واعتماد به نفس آنها گره خورده اند.

احمدی نژاد گفت : امروز ارتش در عرصه های گوناگون با جهاد متخصصین ودلسوزان و نیروهای مومن، پیشرفته ترین نیازمندیها و تجهیزات الکترونیکی، رادیویی، هواپیماها، قایق و سایر نیازها را در داخل تولید می کند.

وی به سرعت و رشد در تمامی زمینه ها در ارتش اشاره وخاطرنشان کرد : سرعت و رشد ارتش نه تنها با گذشته بلکه با هیچ جای دنیا قابل مقایسه نیست و این دستاوردها در شرایط تحریم و فشار به دست آمده و حقیقتا این نیرو جندالله است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ویژگیهای ملت ایران اظهار داشت : بدون تردید در حال حاضر ملت ایران عزیزترین و مقتدرترین ملت دنیا است که تمامی تلاش و دستاوردهای آن در خدمت تعالی بشر، صلح، دوستی است که منشاء آن درونی است.

احمدی نژاد افزود: ایمان، خلاقیت، ابتکار،هوشمندی و شناخت ملتها و حضور آگاهانه در عرصه بین المللی نشان دهنده هوشمندی و اقتدار ملت ایران است.

وی در ادامه گفت : امروز اقتدار ملت ایران در حدی است که هیچیک از دولتهای مستکبر دنیا قادر نیستند امنیت ما را مورد تهدید قرار دهند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی گفت : دشمنان می دانند ملت ایران ملتی صلح طلب است و قوای مسلح ما به استحکام، هماهنگی و اقتدار ایستاده اند و کوچکترین تعرضی را پاسخ می دهند و هر بدخواهی را سرجای خود خواهند نشاند.

احمدی نژاد نیروهای مسلح را پشتیبان نشر صلح و ارزشها در جهان خواند و خاطرنشان کرد : کشورها و قدرتهای شیطانی برای بسط سلطه و تسلط بر مخازن انرژی جهان و ایجاد سد در برابر امواج انسانی انقلاب اسلامی به منطقه ما لشگر کشی کردند و تصور آنها از پا گذاشتن به خاورمیانه این بود که جلوی بسط امواج فرهنگی و اسلامی انقلاب اسلامی ایران را بگیرند.

وی در پایان سخنانش با بیان اینکه منطقه و جهان آماده پاک شدن از قدرتهای اهریمنی هستند تاکید کرد که کشورهای منطقه باید این موضوع را بدانند که ملت ایران برای بسط صلح در منطقه بدون حضور بیگانگان در منطقه در کنار آنها خواهند بود و از آنها حمایت خواهد کرد.

پس از اتمام سخنرانی دکتر احمدی نژاد، 200 فروند جنگنده در آسمان تهران بر فراز مرقد مطهر امام راحل رژه رفتند.

 در بزرگترین نمایش رزمی هوایی تاریخ کشور امروز 140 فروند هواپیمای شکاری بمب افکن نیروی هوایی از انواع شکاری بمب افکن،رهگیر، ترابری، سوخت رسان شامل جنگنده های F4-F5-F7-F14 میگ 29، سوخو و هواپیماهای بوئینگ 707 و 747 و 60 فرورند بالگرد رزمی هجومی و پشتیبانی که از فرودگاه های سراسر کشور به پرواز در آمده بودند، همزمان با مراسم روز ارتش برفراز آسمان تهران به پرواز درآمدند.

دررژه هوایی بزرگترین نمایش رزمی هوایی تاریخ کشور، برگ زرین دیگری بر اقتدار و دستاوردهای عظیم ارتش جمهوری اسلامی ایران افزوده شد.

 این رژه هوایی گسترده و بی نظیر با همکاری تمامی پایگاههای کشور و حضور خلبانان جوان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، که تمامی دروه های تخصصی خود را در داخل کشور گذرانده اند، انجام شد.

پس از مانور عظیم و بی سابقه هوایی جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همزمان روز دلاورمردیهای ارتش، یگانهای زمینی، موتوری، زرهی دریایی و هوایی ارتش از مقابل جایگاه رژه رفتند.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه مراسم گرامیداشت روز ارتش یگانهای پیاده دژبان ارتش، نیروی زمینی، یگانهای محمول موتوری، یگانهای نمونه توپخانه و موشکی، یگانهای ش م ه، یگان مخابرات و جنگال، یگان پدافند هوایی، یگان نمونه مهندسی، یگان هواپیمایی بدون سرنشین، یگان موتورسواران، یگانهای پیاده نیروی هوایی ارتش، یگانهای پدافند هوایی تهران از مقابل جایگاه رژه رفتند.

در این مراسم همچنین تانک ذوالفقار، تانک بر ببر 400، تانک c72، نفر بر شناسایی صیاد، تانک چیفپن، نفر بر 82 بی تی آر نیز از مقابل جایگاه رژه رفتند.

بنابراین گزارش، یگان نمونه توپخانه و موتوری ارتش نیز تجهیزات خود از جمله توپ 105 میلیمتری، توپ 175میلیمتری، موشک انداز کاتیوشا، موشک نازعات ان 6، راکت انداز فجر 5 را در روز ارتش به نمایش گذاشتند.

در ادامه رژه 29 فروردین یگان پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی نیز موشک انداز استرلا 3، موشک انداز سهند 2 و موشک انداز میثاق 2 را به نمایش گذاشت.

یگان هواپیمایی بدون سرنشین ارتش همچنین رژه باشکوهی از هواپیمای مهاجر 2، هواپیمای سپهر 2، هوایپمای رعد 85، هواپیمای طوفان و لانچر نیوماتیک را به نمایش گذاشتند.

در مراسم رژه 29 فروردین، گروه پدافند هوایی تهران نیز با به نمایش گذاشتن موشک دامی اس 200، او پی 1 - هاگ - سامانه راپیر، موشک استرلای 3، موشک دامی نازعات 10، موشک دامی نازعات 6، موشک دامی زلزال بخشی از توان موشکی ایران را نشان گذاشت.

در پایان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در مراسم گرامیداشت روز ارتش خودرو حامل موشک فاتح 110، خودرو حامل موشک قدر 1، خودرو و شارژر سوخت قدر 1، خودرو و شارژر اکسید قدر 1 و برخی از تجهیزات دیگر را که بخشی از دستاوردهای متخصصین صنایع دفاعی کشورمان از به نماش درآورد.

همچنین جمعیت زیادی از مردم با حضور در جوار مرقد امام راحل از مراسم رژه روز ارتش دیدن کردند.

سه‌شنبه 27 فروردین 1387

دوستان عزیز عکس هایی که در ادامه مشاهده می کنید اولین عکس هایی است که از حادثه سقوط سوخو ۲۴ های نیروی هوایی کشورمان توسط دوستانمان گرفته شده که تقدیم(با نهایت تاسف از بروز این حادثه دردناک)شما گرامیان میکنیم.امیدواریم آخرین بار باشد که عکس هایی از سقوط جنگنده های ایرانی برای شما در وبلاگ قرار می دهیم

 

 

 

سه‌شنبه 27 فروردین 1387

 

یک عاشق عکاسی هوایی

دوست یا دشمن.مسئله این است!

عکسی کمیاب.آنتونف ۱۲۴ روسی در ایران

میل ۱۷ سپاه پاسداران

متاسفانه خبر دار شدیم امروز نیز یک فروند از اف ۵ های نیروی هوایی در مهرآباد دچار سانحه شده.این خبر علاوه بر ناراحتی برای همه دوستداران ایران  لزوم تجدید قوا و نوسازی نیروی هوایی کشورمان را هر چه زودتر نمایان می سازد

   1       2       3       4       5    >>

کد موسیقی برای وبلاگ