یکشنبه 1 دی 1387

روسیه 10 فروند میگ-29 به لبنان می فروشد


 


"آناتولی سردوکوف" وزیر دفاع فدراسیون روسیه روز سه شنبه پس از پایان مذاکرات با "الیاس المر" وزیر دفاع لبنان که هم اکنون در مسکو می باشد، اطلاع داد که روسیه به لبنان 10 فروند جنگنده میگ-29 می فروشد.

سردوکوف اعلام نمود که طرف روسی امیدوارست که مذاکرات سازنده برگزار شده و نیروی تازه ای به همکاری های دوجانبه فنی-نظامی ببخشد.

وزیر دفاع روسیه گفت: "ما فهرست نیازهای نیروهای مسلح لبنان را دریافت کردیم و آماده بررسی آن در آینده نزدیک هستیم".

وزیر دفاع لبنان نیز به نوبه خود از سردوکوف بخاطر پذیرایی گرم تشکر نمود. وی به شرکت کنندگان در هیئت لبنان اطلاع داد که "روسیه موافقت کرد 10 فروند جنگنده میگ-29 به لبنان بفروشد".


این مسئول لبنانی افزود: «مسئولان روس به هیات لبنانی گفتند که تجهیز این هواپیماها به میزان 90 درصد بر عهده روسیه خواهد بود و این که مخازن سلاح روسی بر روی لبنان باز است».
این عضو هیات لبنانی افزود:
«مسئولان روسی ابراز آمادگی کردند که آماده اعزام متخصصان روسی برای آموزش خلبانان و کادر فنی لبنانی هستند».

وی گفت: «هیات لبنانی در برابر این بخشندگی روسیه لیست سابق خود را کنار گذاشته و درصدد تهیه لیست جدیدی از نیازمندی‌‌های خود است».

وی افزود: «الیاس المر وزیر دفاع لبنان، هیات دولت را در جریان جزییات گفتگوهای خود با مسئولان روسی قرار خواهد داد، زیرا المر بر این باور است که روسیه تنها دولت بزرگی است که سلاح سنگین در اختیار لبنان قرار خواهد داد، زیرا آمریکا و اتحادیه اروپا درهای این نوع کمک‌ها را مسدود کردند».

این عضو هیات لبنانی افزود:
«روس‌ها موافقت کردند که تانک‌های تی 90 و خمپاره‌انداز و خودروهای نظامی و توپخانه و سلاح‌های ضد تانک در اختیار لبنان قرار دهند، اما ارائه رادار و موشک‌های ضد هوایی موکول به درخواست لبنان و ارزیابی بهایی آن شد».

وی با اشاره به موافقت عربستان و سوریه برای این خریدها گفت: «انتظار می‌رود که برخی از کشورهای عربی کمک‌های بلاعوض در اختیار لبنان قرار دهند تا بتواند تجهیزات مورد نیاز خود را از روسیه خریداری کند».
روسیه قرار است 10 میگ 29 به بهای 300 میلیون دلار به عنوان کمک بدون عوض در اختیار لبنان قرار دهد.

روزنامه السفیر در این زمینه نوشت: «مسکو رسما اعلام کرد که ده فروند جنگنده میگ 29 هدیه روسیه به لبنان است و در ازای آنها وجهی دریافت نخواهد کرد، بلکه بودجه آنها را وزارت دفاع روسیه تقبل کرده است. منابع آگاه گفتند که این جنگنده‌ها تا اواسط تابستان آینده به لبنان می‌رسند».

روزنامه الانباء کویت نیز نوشت: «الیاس المر وزیر دفاع لبنان به زودی برای ادامه گفتگوها بار دیگر عازم روسیه خواهد شد و انتظار می‌رود که ظرف مدت آینده هیئت‌هایی از لبنان و روسیه به دو کشور سفر کنند و همکاری‌های نظامی میان مسکو و بیروت به شکل قابل توجهی افزایش یابد».

منبع:http://www.partizan.parsiblog.com/

کد موسیقی برای وبلاگ