X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
یکشنبه 7 تیر 1388

متخصصان هواپیماهای رادار گریز ، هواپیمای فراموش شده هورتن 29-2 را که به نازی ها تعلق داشته است بازسازی کردند.

به گزارش مهر، هواپیمای هورتن 29-2 با ساختاری غریب، بسیار دیرتر از آن ابدع شده بود که بتواند در جنگ جهانی دوم به یاری نازیها بشتابد. هدف مهندسان از بازآفرینی این هواپیما بررسی و تایید رادار گریزی این هواپیما اعلام شده است.

مهندسان شرکت «نورثتروپ گرومان» پس از انجام بازسازی دریافتند که مهندسان نازی تنها چند قدم تا ساخت هواپیمایی که می توانست مسیر جنگ جهانی دوم را تغییر دهد، فاصله داشته اند.

هواپیمای هورتن 29-2 با استفاده از نقشه ها و طرحهای به جامانده از نازیها و تنها نمونه به جا مانده از این نوع هواپیما بازسازی شده است. بالهای سرتاسری این هواپیما بیشتر به هواپیماهای جنگنده B-2 ایالات متحده یا هواپیماهای اپیزودهای جنگهای ستاره ای شباهت دارد. همچنین بر اساس تحقیقات طراحی هواپیما به گونه ای بوده است که بتواند با سرعت 956 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

اولین آزمایش 29-2 قبل از کریسمس سال 1944 صورت گرفته است اما پس از آن زمان نازی ها رو به اتمام گذاشت و فرصت استفاده از این ابداع برای حزب نازی به وجود نیامد. طراح این هواپیما، والتر هورتن فردی نظامی بود که طی جنگ بریتانیا در سال 1940 صدها تن از همکاران خود را از دست داده بود. این حادثه تا زمان مرگ با هورتن بوده و وی در واقع به منظور انتقام گرفتن از انگلیسی ها اقدام به طراحی و ساخت هواپیمایی کرد که در برابر سیستم رادار انگلیسیها نامرئی باشد.

مهندسان با بررسی نمونه باقی مانده از هواپیما اعلام کردند 29-2 برای افزایش توانایی کنترل یا مقاومت از هیچ سطح عمودی استفاده نکرده است و تمامی سطوح خارجی این هواپیما در اوج گرفتن آن نقش دارند. هواپیمای شبیه سازی شده مانند نمونه باقی مانده از چوب و چسب و میخ و بند ساخته شده و آزمایشهای راداری بر روی نمونه ساخته شده نشان می دهد طراحی یکدست این هواپیما توانایی خاصی را در فرار از مقابل چشم رادارها به 29-2 بخشیده است. به بیانی دیگر اینگونه به نظر می رسد هواپیمای هورتن 29-2 اولین هواپیمای رادار گریز در جهان باشد.

محققان معتقدند در صورتی که این هواپیما در زمانی دیگر در اختیار نازی ها قرار می گرفت قطعا سرنوشت جنگ جهانی دوم تغییر پیدا می کرد زیرا این هواپیما علاوه بر توانایی محدود در پنهان شدن از دید رادارها از سرعت بسیار بالایی برخوردار بوده و حتی اگر رادارهای انگلیسی موفق به ردیابی آن می شده اند، زمان بسیار کمی برای نشان دادن عکس العمل از خود داشته اند. زمانی در حدود 8 یا 19 دقیقه که در این محدوده زمانی ایجاد پوشش دفاعی برای مقابله با این جنگنده ها امری بسیار سخت به نظر می رسد.

با این همه و با وجود کامل بودن طراحی هواپیمای 29-2 نازی ها در سال 1945 با کمبود شدید سوخت و خلبان و مهمتر از آنها زمان مواجه بودند و همین امر فرصت یکه تازی بیشتر بر تاریخ جهان را از آنها گرفت.

کد موسیقی برای وبلاگ