یکشنبه 25 مرداد 1388

مهر: سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ ضوابط جدید نحوه تاسیس شرکتهای هواپیمایی در روز جاری خبر داد و گفت: امکان پیاده سازی ادغام شرکتهای هواپیمایی با یکدیگر به دلیل شخصیت حقوقی آنها وجود ندارد.

محمد علی ایلخانی گفت: بعد از سوانح هوایی اخیر، تدوین قوانین و مقررات جدید در اولویت کاری سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفت.

وی افزود: ضوابط جدید نحوه تاسیس شرکتهای هواپیمایی با هدف مدیریت بهتر و کاهش سوانح هوایی تدوین و امروز ابلاغ شده است.

ایلخانی اعلام کرد از این پس شرکتها برای دریافت مجوز فعالیت می توانند با مشاهده آخرین قوانین و مقررات هوایی به صورت اینترنتی، خود را با آن تطابق دهند و سپس نسبت به درخواست خود اقدام کنند.

متقاضیان باید 5 فروند هواپیما داشته باشند

به گزارش مهر، براساس ابلاغیه جدید سازمان هواپیمایی کشوری، متقاضیان تاسیس شرکت هواپیمایی باید پنج فروند هواپیما داشته باشند که حداقل سه فروند آن ملکی باشد.

همچنین قرار است درخواست متقاضیان شرکتهای هواپیمایی به همراه طرح توجیهی، فنی، عملیاتی و بازرگانی به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه و در صورت تائید در معاونت استاندرد پرواز این سازمان، این درخواست در کمیته هوانوردی بررسی شود.

وی خبر داد: در روزهای آینده جزئیات بیشتری از ضوابط جدید نحوه تاسیس شرکتهای هواپیمایی کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

به زمان بیشتری برای مدیریت سوانح نیاز داریم

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به سوانح اخیر هوایی کشور، افزود: ما نیز برخی مشکلات در این بخش را می پذیریم اما برای کاهش و مدیریت آنها نیاز به زمان بیشتری داریم.

ایده ادغام شرکتهای هواپیمایی

وی درباره ایده ادغام شرکتهای هواپیمایی با یکدیگر گفت: این ایده خوب و مثبت است اما به دلیل شخصیت حقوقی شرکتهای هواپیمایی، عملیاتی شدن آن امکان پذیر نیست.

ایلخانی در عین حال از تصویب مصوبه ای خبر داد که براساس آن، در برخی بخشهای هوایی همچون خدمات فرودگاهی و کترینگ به منظور افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها شروع به ادغام فعالیتها کرده ایم.

کد موسیقی برای وبلاگ