دوشنبه 17 اسفند 1388

خبرگزاری فارس: وزیر راه و ترابری از ورود 5 هواپیمای بوئینگ 737 مدل 1997 تا شش ماه آینده خبر داد و گفت: دو فروند از این هواپیماها به شرکت کاسپین در حال تحویل است.به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمید بهبهانی در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور گفت: انتظار از شرکتهای هواپیمایی این است که بازسازی ناوگان رضایت مردم را جلب کند.
وزیر راه و ترابری درباره دلایل تودیع مومنی رخ، مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور بیان کرد: آقای مؤمنی رخ پنج ماه پیش تقاضای بازنشستگی کردند ولی بنده مخالفت کردم و تا انتخاب مسئول جدید ایشان را در مقام خود ابقا کردم.
وی در مورد صنعت هوایی خاطرنشان کرد: صنعت هوایی ایران این توانایی را دارد که خلبان به کشورهای منطقه و حتی جهان صادر کند.
بهبهانی با اشاره به مشکل استخدام خلبانان در ایران عنوان کرد: جوانان علاقه زیادی به تحصیل رشته خلبانی دارند اما متاسفانه پس از فراغت از تحصیل با مشکل استخدام مواجهند و میتوان آنها به سایر کشورها فرستاد.
وزیر راه و ترابری در مورد مشکلات فرودگاه امام خمینی(ره) تأکید کرد: زمانی که وزارت راه را تحویل گرفتم، فرودگاه امام نه نمازخانه داشت نه از سرویس بهداشتی مناسبی برخوردار بود.
وی با اشاره به پروازهای خارجی در فرودگاه امام (ره) تصریح کرد: روزانه 150 پرواز خارجی در فرودگاه امام انجام میشود و خوشبختانه هماکنون 18 نمازخانه زیبا و تعداد مناسب سرویس بهداشتی وجود دارد.
بهبهانی وضعیت فرودگاههای در ایران را در منطقه بینظیر دانست و افزود: در ایران 57 فرودگاه اصلی و حدود 29 فرودگاه فرعی و اضطراری وجود دارد که در منطقه بینظیر است.
وزیر راه و ترابری با اشاره به فازهای فرودگاه امام(ره) گفت: ظرفیت پذیرش مسافر در فاز اول 6 میلیون، فاز دوم 20 میلیون و در فاز سوم 50 میلیون نفر است که نیازمند امکانات رفاهی مناسبی است.
وی با اشاره به احداث هتل فرودگاه امام(ره) اظهار داشت: علاوه بر هتل خط مترو تهران با همکاری شهرداری تهران، وزارت مسکن و وزارت رفاه تا یک سال آینده اجرایی خواهد شد.
وی در مورد ورود هواپیماهای جدید به ناوگان گفت: یک سرمایهگذار به صورت مشارکت با شرکت کاسپین قرار است که دو هواپیمای بوئینگ 737 ساخت 1997 وارد کند و قول داده تا شش ماه آینده سه فروند دیگر هم وارد کند.

کد موسیقی برای وبلاگ