یکشنبه 22 فروردین 1389

خط تولید سامانه پیشرفته پدافند هوایی، موشکی برد متوسط مرصاد، امروز با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بهره برداری رسید .به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی در حاشیه مراسم افتتاح این خط تولید در جمع خبرنگاران گفت: این سامانه هوایی موشکی برد متوسط که اولین محصول آن آماده تحویل به قرارگاه پدافند هوایی است ، می تواند هواپیماهای مدرن را در ارتفاع پست و متوسط منهدم کند.
وزیر دفاع با بیان اینکه سامانه مرصاد در مقایسه با سامانه های پدافندی برد متوسط مشابه خود ، نظیر هاگ ، از ویژگی های برتری برخوردار است گفت: این سامانه با تحرک بالا، قابلیت مقابله با جنگ الکترونیک و شبکه ای شدن با دیگر سامانه های راداری و پدافندی را دارد .
وی افزود: رادارهای جستجو و تعقیب هدف ، شبکه های نرم افزاری و سخت افزاری ، سکوهای پرتاب و مرکز کنترل و فرماندهی، اجزای اصلی این سامانه است.
سردار وحیدی تصریح کرد: کلیه مراحل تحقیق ، طراحی و تولید این سامانه که با استفاده از تجارب هشت سال دفاع مقدس صورت گرفته ، بدست متخصصان زبده و کارآمد سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع به انجام رسیده است.
وزیر دفاع به ثمر رسیدن این سامانه را که کاملاً دیجیتال طراحی شده است ، مرهون بهره برداری موثر از قابلیت های علمی دانشگاه های کشورمان دانست .
وی افزود : تولید انبوه این محصول آغاز شده است و امسال مقادیر متنابهی از آن به نیروهای مسلح تحویل داده می شود .
سردار وحیدی افزود: طراحی و تولید سامانه پدافند هوایی مرصاد که از دارای فناوری بسیار پیچیده ای است ، نشانگر آن است که صنایع دفاعی به سطحی از بلوغ و بالندگی ، نوآوری و خلاقیت رسیده که قادر است ، نیازهای نیروهای مسلح را در هر سطحی تأمین کند.


 

کد موسیقی برای وبلاگ